KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009039
nr 1200 9039
Maija Ponsi-Pettinen
(1925-1991), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad -76. Olja på pannå, 24x29 cm
Maija Ponsi-Pettinen, finländsk-svensk bildkonstnär född 1925 i Kangasala, Tavastehus län, Finland, död 1991.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 20:59:25
100 kr
300 kr
Maija Ponsi-Pettinen
Läs mer om Maija Ponsi-Pettinen